rozgrywki

System rozgrywek:

I dywizja męska

Grupa A – Francja, Szkocja, Hiszpania, Irlandia
Grupa B – Anglia, Niemcy, Holandia, Finlandia

Po dwie drużyny z obu grup wychodzą do półfinałów, reszta walczy w nowej grupie o utrzymanie w I dywizji

I dywizja damska

Grupa A – Anglia, Walia, Belgia, Niemcy
Grupa B – Francja, Dania, Irlandia, Holandia

Po dwie drużyny z obu grup wychodzą do półfinałów, reszta walczy w nowej grupie o utrzymanie w I dywizji

II dywizja męska

Grupa A – Walia, Ukraina, Izrael
Grupa B – Szwajcaria, Austria, Norwegia
Grupa C – Dania, Węgry, Polska
Grupa D – Belgia, Czechy, Chorwacja

Pierwsze dwie drużyny z każdej grupy wychodzą do ćwierćfinałów. Ostatnie drużyny z grup tworzą nową grupę walczącą o utrzymanie w II dywizji

II dywizja damska

Grupa – Hiszpania, Czechy, Szwajcaria, Austria, Węgry, Polska

Walczą każda z każdą drużyną.

Jak wygląda mecz drużynowy?

Mecz drużynowy polega na konfrontacji zawodników o tej samej pozycji z obu drużyn. Oznacza to, że najlepszy z drużyny A gra z najlepszym z drużyny B, drugi z drugim itd.

Poszczególne indywidualne mecze mogą być rozgrywane w różnej kolejności. Komisja Techniczna zawodów losuje kolejność, która może być przykład taka: 4,1,3,2. Oznacza to że mecze drużynowe rozpoczynają zawodnicy z pozycji 4, później z 1, następnie z 3 i na koniec z 2. Ciekawostką jest, że w Polsce zawodnik z pozycji pierwszej w drużynie nazywany jest pierwsza rakieta, natomiast w języku angielskim – first string (pierwszy naciąg).

Jak wyglądają rozgrywki?

Rozgrywki są podzielone na dwa etapy. Pierwsze są rozgrywki w grupach, a następnie faza play-off. Zawody są rozgrywane o każdą pozycję. Dwie ostatnie drużyny z Dywizji I spadają do Dywizji II, a na ich miejsce wchodzą liderzy Dywizji II. Ponadto najsłabsi z Dywizji II zamieniają się miejscami z najlepszymi z Dywizji III.

Rozgrywki trwają 4 dni, a zawodnicy mogą zagrać nie więcej niż 2 mecze dziennie z minimalną przerwą 4 godziny. Zazwyczaj grają 1 mecz dziennie.