Mistrzostwa uroczyście rozpoczęte

Dzisiaj w warszawskim klubie KAHUNA rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Squashu. Podczas uroczystego otwarcia przedstawiciele narodowych reprezentacji przy dźwiękach fanfarów przemaszerowali z flagami narodowymi przed zgromadzoną publicznością.

opening-ceremony-etc

Otwierając imprezę Prezes Polskiej Federacji Tomasz Banasiak przypomniał, że squash w Polsce rozwija się najbardziej dynamicznie w Europie, a tylko w ciągu ostatnich dwóch lat przybyło w naszym kraju ponad 100 tys. osób uprawiających tę dyscyplinę.

Rok po roku mamy trzy ważne imprezy: w 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Klubowe Europy w Krakowie. W tym roku – Drużynowe Mistrzostwa Europy w Warszawie, a w przyszłym roku czeka nas squash na najwyższym światowym poziomie podczas Igrzysk Sportowych we Wrocławiu – The World Games 2017 podkreślił T.Banasiak

Przed nami wielkie sportowe emocje. Cieszę się, że spotykamy się w tym roku właśnie w Warszawie – stwierdziła Zena Wooldridge, prezes Europejskiej Federacji Squasha. – Podczas tej imprezy zobaczymy zawodniczki i zawodników ze światowej czołówki.

Jesteśmy dumni, że pierwszy raz w historii naszego kraju tak duża i prestiżowa impreza jak Drużynowe Mistrzostwa Europy w Squashu, jest rozgrywana właśnie u nas – mówił Sławomir Nowisz, menadżer KAHUNY – Jesteśmy zaszczyceni, że Polska oraz Europejska Federacja Squasha nam zaufały. Mamy nadzieję, że miesiące naszych przygotowań zaowocują niezapomnianymi wrażeniami i uśmiechami na twarzach wszystkich kibiców. Bawcie się dobrze i razem z nami wspierajcie Naszych!

Już o 18.00 rozpocznie się bardzo ważne spotkanie Polska – Węgry. To dla Polaków kluczowy mecz o wejście do pierwszej ósemki drugiej dywizji. Jeśli zwyciężą, będzie to historyczny sukces polskiego squasha!

Ci kibice, którym nie udało się przyjechać do Warszawy mogą śledzić na żywo transmisję ze wszystkich kortów z Mistrzostw pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCoUY-Fjmesw1zO-q9UJ2qUQ