Dziennikarze grają w squasha z okazji Mistrzostw

Niewiele ponad miesiąc pozostało do inauguracji Drużynowych Mistrzostw Europy w Squashu. Z tej okazji zaprosiliśmy dziennikarzy do udziału w pokazowych lekcjach squasha, które odbywają się na tym samym korcie, na którym będą rozgrywane pojedynki w ramach Mistrzostw, w KAHUNA Squash & Badminton, przy ul. Zawodzie 26 w Warszawie.

 

Instruktorem prezentującym tajniki squasha ludziom mediów jest Wojtek Nowisz, wielokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie, współorganizator Mistrzostw. Do tej pory jego gośćmi byli Łukasz Wieczorek z TVN24, Michał Szaflarski z Gazety Wyborczej i Dariusz Matyja, z Polskiego Radia PR 4.

Wszyscy dziennikarze zgodnie przyznali, że squash jest dyscypliną, którą bardzo łatwo się „zarazić”, jeśli tylko spróbuje się emocji i dobrej zabawy na korcie. Wszyscy chwalili też warunki do uprawiania tego sportu w Kahunie.

Po 40 minutowych treningach dziennikarze rozmawiali z W.Nowiszem na temat zbliżających się Drużynowych Mistrzostw Europy. Ich materiały ukażą się w ciągu najbliższych kilku dni. A przed nami wizyty przedstawicieli kolejnych redakcji, swoją obecność potwierdzili już m.in. Polsat News i Radio Eska.

Przypomnijmy, że w dniach 4-7 maja 2016 roku w Kahunie na żywo zobaczymy ponad 30 drużyn, 200 zawodników, około 330 spotkań. Do Polski przyjadą drużyny z Anglii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy, Walii, Węgier – w tym wielu zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki.